Ankara'da Türk-Alman Filmleri/Deutsch-Türkische Filme in Ankara

Ankara'da Türk-Alman Filmleri/Deutsch-Türkische Filme in Ankara

Ankara Almanya Büyükelçiliği sizi 2020 senesinde Büyülü Fener Sineması işbirliğinde her ay bir Türk - Alman filmi ile buluşturuyor.
Seyircilerin beyazperdede görme fırsatı bulamadıkları, hafızalardan çıkmayan filmleri sinemada izleme şansı sunan Türk - Alman Sineması programı, sinema tutkunlarını her ayın ilk perşembe günü Kızılay Büyülü Fener Sineması'na davet ediyor.

Gösterimler, 6 Şubat 2020 Perşembe akşamı 19:00 seansında yönetmen Christian Zübert'in artık bir klasik haline gelen, 2011 yapımı filmi “Büyük Dostluk" (Dreiviertelmond) ile devam ediyor.

FİLM HAKKINDA
Yönetmen: Christian Zübert
Tür: Dram – Komedi
Süre: 1 saat 35 dakika
Gösterime giriş tarihi: 2011
Oyuncular: Elmar Wepper, Mercan Türkoğlu, Ivan Anderson, Katja Rupé, Marie Leuenberger, Özay Fecht, Bernd Regenauer, Stefan Kügel, Peter Huber, Ercan Karayalı
Aldığı bazı ödüller: Bavyera Film Ödülü, En İyi Senaryo

Özet:
Taksi şoförü Hartmut Mackowiak 30 yıllık eşi tarafından terkedilince büyük bir şok yaşar. Kendini çevresinden her zaman önyargılarla ve şüphecilikle soyutlamış olan bu huysuz adam artık hayatını yeniden düzenlemek zorundadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi günün birinde altı yaşındaki Türk kızı Hayat birden bire tek başına taksisinde belirir. Hiç Almanca konuşmuyor, nereye gideceğini bilmiyordur ve yardıma ihtiyacı vardır. Aslında karısını yeniden elde etmek isteyen Hartmut çok uyanık bir kız olan Hayat’ı istemeyerek de olsa yanına alır ve sert mizacı yavaş yavaş yumuşamaya başlar…

Diğer filmlere ait detaylar: www.tuerkei.diplo.de/turkalmansinemasi